Sousedé za hranicemi

Díky schengenskému prostoru je železná opona dávno minulostí, přívětivý a malebný kraj Waldviertelu, sousedícího se Slavonickem, je možné prochodit pěšky, projezdit na kole či autem. Každý návštěvník zde může najít zajímavá a krásná místa.

Co se týče tématu našeho webu je vhodná inspirace na webových stránkách vysídlených obyvatel. Jsou zde i informace o muzeích a památnících v oblasti.

Já osobně velice doporučuji návštěvu Městského muzea ve Waidhofenu an/Thaya a vůbec celého města - navštivte jeho webové stránky i návštěvu dalších městeček a vesnic, například Dobersbergu, Raabsu či Drosendorfu.

Kdo raději přírodu než lidi a společnost, má zde také spoustu možností. Například Přírodní park Thayatal - Doberberg.  Leží v severním Waldviertelu a má rozlohu 200 ha. Přirozené lužní lesy, rokle s kapradinami, meandry, obrovská mraveniště, kurzy na silovém místě „Arena geomantica“. Romantické cesty a pěšiny vedou přes široké louky na Thayi, zalesněné horské hřbety a podél břehů řeky...

V malé vesnici Fratres, hned za hraničním přechodem, je možné navštívit přes sezónu Museum Humanum Petera Coretha a zúčastnit se některé z intelektuálních akcí spolku pro přeshraniční spolupráci - Kulturbücke Fratres. Konají se tu výstavy, zajímavé koncerty, autorská čtení.

Heidenreichstein

Heidenreichstein

Heidenreichstein - hrad.